Další díly sportu

Týden po oslavách v obci se opět rozjeli naši reprezentanti v hasičském sportu dobývat další pěkná umístění na soutěžích Okresního poháru a Podkozákovdké ligy. Ještě než k tomu došlo, tak jsme v pátek 8.července pogratulovali našemu členovi a dlouholetému závodníkovi Mírovi Zajícovi k jeho vstupu do svazku manželského.

V sobotu 9.července se pak již naplno závodilo. Naši chlapi odjeli do nedalekého Košťálova na další díl  Podkozákovské ligy. Po loňském těsném druhém místě jsme tentokráte měli k podobnému výsledku hodně daleko. Předlouhé stříkání na terčích znamenalo čas přes 17 sekund a s tím se díra do světa rozhodně žádná neudělá!! A tak odjíždíme s 11.místem a jen s nepatrným bodovým přídělem.

Tentýž den odpoledne naše děvčata bojují hned vedle v Libštátě o další body do seriálu Okresního poháru. V týdnu na tréninku jim odešel motor ve stroji a tak holky stáli před nutností nějaké improvizace. Nakonec se rozhodly, že zkusí soutěž absolvovat se strojem  kluků. Dost možná, že i s určitými obavami, co silná mašina s nimi „udělá“ byl jejich pokus , řekl bych, tak nějak ustrašený. Nedotažený rozdělovač, tudíž krátké proudařky, které neměli šanci pokořit záludnost nástřikových terčů, ve finále znamenalo  po dlouhé době „N“ko.

Takže stručně shrnuto – sobotní vystoupení od obou družstev neslavné.