Informace z první části sportovní sezóny

Zdravíme všechny příznivce hasičského sportu s informacemi z prvních několika závodů letošní sezóny. Naši muži letos opustili noční soutěže Fire Night Cupu a startují prioritně v Podkozákovské lize. Máme za sebou již 3 kola a kluci jako úřadující „vicemistři“ bojují se ctí. V prvním kole ve Svijanech drobná chybička  na základně znamenala malou časovou ztrátu a výsledkem bylo „až“ 10.místo. Výborného výsledku pak kluci dosáhli v dalším pokračování v Cetenově u Českého Dubu, kde po dobrém výkonu bereme body za 2.místo, těsně za vítěznými Tatobity. Třetí pokračování pak proběhlo 11.června v Příšovicích, kde se nám nikdy nějak výrazně nedařilo a po malém zaváhání na proudu končíme na slušném 7.místě. V průběžném  pořadí držíme výborné 2. Místo za letos výbornými kluky z Tatobit. Podrobněji si výsledky můžete prostudovat na stránkách Firesport: http://pkl.firesport.eu/vysledky-ligy.html.

Družstvo žen letos obhajuje prvenství v seriálu soutěží Poháru OSH Semily a v současnosti mají za sebou rovněž 3 kola.  Že to bude obhajoba náročná se mohla děvčata  přesvědčit sama hned v  úvodních kolech. Celý seriál se letos uskuteční na nástřikové terče a tak hlavně proudařky musí ukázat své prvotřídní dovednosti.  Po úvodním vítězství v Roztokách u Semil  nás právě delší nástřik jednoho z terčů připravil o stupně vítězů v druhém klání v Tuhani, kde končíme na 4.místě. Třetí kolo proběhlo 4.června v Bozkově, kde děvčata končí po slušném výkonu druhé a druhé místo s pouze jednobodovou ztrátou na vedoucí Bozkov B si drží i v průběžném pořadí Poháru. Podrobně výsledky Poháru zpracovávají kluci z Libštátu na svých stránkách.

4.června pak proběhla letošní Okrsková soutěž, konaná v areálu ve Vesci.  Letos se náš sbor zúčastnil v „plné síle“, tedy i s družstvem veteránů, které bylo letos složeno převážně z členů bývalého mužského družstva Veselá A.  Že chlapi ze svého umění až tolik nezapomněli svědčí fakt, že svoji kategorii vyhráli ve velmi slušném čase těsně nad 20 s. Děvčata na okrsku rovněž vítězí, kluci pak obsazují celkové třetí místo. Takže s vystoupením na Okrsku je určitě spokojenost.