Oslavy 400 let obce

V sobotu 2.července proběhla v naší obci dlouho připravovaná a dlouho očekávaná oslava 400.výročí založení obce. Na přípravě této na naše poměry velké akce strávili nemálo času i naši hasiči .

Za krásného letního počasí a velmi slušné návštěvě vše vypuklo krátce po 10 hodině slavnostním zahájením starostou obce Fr. Hanyšem.

Pokračovat ve čtení

Zásah JPO

V neděli 23.února v podvečer byl Operačním střediskem HZS vyhlášen poplach pro naši JPO.  Byli jsme povoláni k nahlášenému malému požáru v areálu bývalého JZD.

Pokračovat ve čtení

Dálková doprava vody

V sobotu 17.května se uskutečnilo námětové cvičení jednotek JPO našeho okrsku  v dálkové dopravě vody. Úkolu pořadatele se zhostili hasiči z Bělé u Turnova. Na odpolední akci se sjelo celkem 5 jednotek hasičů, včetně té naší. 

Pokračovat ve čtení

Pálení čarodejnic

Častou akcí na mnoha místech, na které se  podílejí hasiči, je tradiční pálení čarodějnic o filipojakubské noci  30.dubna. Stejný nápad jsme měli i my tak jsme vyzkoušeli podobné setkání uspořádat i u nás, duchu hesla „… a možná přiletí i čarodějnice…“.

Pokračovat ve čtení

Hasičský ples a dětský karneval 2013

S určitým časovým odstupem přinášíme pár informací o proběhlém Hasičském plese. Ten se uskutečnil v sobotu 9. Února, tradičně v sále bývalé školy ve Veselé.  K tanci i poslechu opětovně zahrála Realita Rock z Lomnice n.Pop a tím i trochu netradiční pojetí plesu, spíše v rockovém stylu, bylo oceněno překvapivě vysokou účastí, převážně mladé generace.

Pokračovat ve čtení

Výroční valná hromada 2013

Začal nám nový rok a první akcí, kterou vždy pořádáme první sobotu v novém roce je tradiční Výroční valná hromada. Letos to vyšlo na 5. ledna, kdy se našich 22 členů a četní hosté sešli v prostorách sálu bývalé školy.

Pokračovat ve čtení

Oslavy 115. výročí založení sboru

V sobotu 30.června uspořádali místní hasiči ve spolupráci s obecním úřadem oslavu 115. výročí založení Sboru dobrovolných hasičů. Součástí oslav bylo, mimo jiné i okrskové námětové cvičení – dálková doprava vody.

Pokračovat ve čtení

Hasičský ples a dětský karneval 2012

Druhou únorovou sobotu  – tj. 11. února se opět po roce uskutečnil tradiční Hasičský ples spojení s nedělním dětským karnevalem. V době konání příprav vládlo opravdu tuhé zimní počasí a tak bylo poměrně náročné vše připravit, hlavně pak vytopit prostory bývalé školy, kde se vše odehrálo.

Pokračovat ve čtení

Výroční valná hromada 2012

První pořádanou akcí je tradiční Výroční valná hromada, u nás pořádána vždy první sobotu v novém roce. A tak jsme se 7.ledna odpoledne sešli v sále bývalé školy, abychom společně s četnými hosty zhodnotili uplynulý rok 2011 z pohledu činnosti sboru, JPO i sportovních družstev.

Pokračovat ve čtení

Cvičení v Kotelsku

Ve středu 28.9.2011 jsme po čase prověřili naši zásahovou techniku při námětovém cvičení, organizovaném jako výpomoc obci. Cílem bylo pokusit se dopravit vodu na vzdálenost cca 500m a to z místního rybníka do obce Kotelsko. Zde se provádí oprava příkopů podél komunikace, my jsme měli za úkol vyčistit zanesenou propust pod touto cestou.

Pokračovat ve čtení

Tour de biere 2011

Pomalu, ale jistě končí prázdniny a tak jsme se poslední prázdninovou sobotu podíleli na organizaci tradičního cyklistického závodu Tour de biere. Veselská hasičárna je vždy v tomto závodu první povinnou zastávkou ( a zároveň průjezdní kontrolou).

Pokračovat ve čtení

Požár chalupy na Holenicích

Dnes krátce před druhou hodinou ranní byl naší jednotce vyhlášen poplach operačním střediskem HZS. Důvodem byl požár neobydlené roubené chalupy v katastru obce Holenice. K zásahu byly povolány jednotky profesionálních hasičů ze Semil a dobrovolných z Lomnice n.Pop, Rovenska p.Tr. a Veselé.

Pokračovat ve čtení

Hasičský ples a Dětský karneval 2011

V sobotu 29.ledna se v prostorách bývalé školy konal tradiční Hasičský ples a den poté rovněž tradiční Dětský karneval. Příprava těchto akcí je vždy poměrně náročná a vyžaduje spousty úsilí a práce. Vše se ale nakonec zdařilo a tak bylo v sobotu večer vše nachystáno, včetně bohaté tomboly. Novinkou pak bylo nekuřácké prostředí v prostorách sálu.

Pokračovat ve čtení

Výroční valná hromada 2011

Tak jako každoročně, nový rok našich hasičů je spojen s pořádáním tradiční Výroční valné hromady sboru. Ta se letos konala v sobotu 8.ledna 2011 od 14 hodin v sále bývalé školy. Krátce po 14 hodině byla schůze zahájena za velmi solidní účasti členů sboru a k našemu potěšení i četných hostí. Pozvání na naši VVH přijal i nový starosta obce p. Miloslav Horáček.

Pokračovat ve čtení

Posvícenská zábava 2010

   Jednou z posledních akcí sboru v tomto roce bylo uspořádání tradiční posvícenské taneční zábavy. Letos připadla na sobotu 30. října a tradičně jsme ji pořádali v sále bývalé školy. Akce jako posvícenská či poutní zábava je více méně trochu loterie s návštěvností a i letos tomu nebylo jinak. Nakonec se ale sešla návštěva celkem slušná a tak jsme jako pořadatelé byli spokojeni.

Pokračovat ve čtení

Křečovice - Otevření obecního domku

V sobotu 23.10.2010 jsme byli pozváni k našim hasičským sousedům z SDH Krečovice. Důvodem tohoto pozvání byla významná událost, a to slavnostní otevření nového obecního domku, ve kterém se scházejí zejména právě hasiči k výročním schůzím, ale i jiným událostem týkajících se sboru. Starý obecní domek dosloužil a starosta Rovenska p.Tr- pan Koldovský v minulosti již několikrát sliboval, že jim postaví domek nový.

Pokračovat ve čtení

Vytrvalé deště 2010

    Poslední zářijový víkend se rozhodlo nevyzpytatelné počasí, že si s námi opět zalaškuje a poslalo do našich končin sice ne nijak prudký, zato však vytrvalý déšť. Během pondělí tak začala poměrně výrazně stoupat i hladina v jindy zcela poklidném potoku, který protéká naší obcí a tak jsme opět po čase vyrazili do terénu. V noci na sváteční úterý jsme několikrát prošli kritická místa a sledovali vzestup vody. Především hráz požární nádrže na návsi vzbuzovala určité obavy – pokud by se voda přelila přes hráz a došlo-li by k zatarasení pod mostem  silnice, mohlo dojít k rozlití do obce a to by již byly přímo ohrožené některé přilehlé domy.

Pokračovat ve čtení

Tour de Biére 2010

Poslední srpnový víkend se již tradičně konal závod Tour de Biére. V pátek se jela časovka v prachovských skalách a Sobotu potom hlavní závod, jehož trasa je již několik let nezměněna. Naše vesnice tak opět měla tu čest, stát se pro závodníky první zastávkou na jejich často strastiplné cestě. Přichystané občerstvení snad většinu závodníků dostatečně osvěžilo na jejich další cestě. O náročnosti tratě dostatečně vypovídají letošní čísla, kdy z pěti set přihlášených závodníků na startu, jich v časovém limitu do cíle dorazilo 255 a dalších 50 dorazilo již jako neklasifikovaných.

Pokračovat ve čtení

Povodně 2010

 V sobotu 7.srpna postihla velkou část libereckého kraje blesková povodeň, která způsobila značné škody především v oblasti Frýdlantska a dále na Liberecku. Této mimořádné události byla věnována značná pozornost všech sdělovacích prostředků a tak o povodních ví asi každý v tomto státě. Pomoc v postižených oblastech byla a je prací i pro desítky jednotek hasičů a tak i ta naše svým způsobem přiložila „ruku k dílu“.

Pokračovat ve čtení

  • 1
  • 2